INTELTURK

Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz

IntelTurk Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (InTED), güvenlik alanında sürdürülen çeyrek asırlık kamu görevinin, akademik donanım ve özel sektör tecrübesiyle birleşmesi sonucu oluşan birikimin üçüncü taraflara aktarılması amacıyla kurulmuştur.

InTED, Haziran 2016’da ulusal güvenlik sorunları hakkında kamuoyunu aydınlatmak ve yetkilileri bilgilendirmek üzere faaliyete geçirilen IntelTurk’ün devamı niteliğindedir.

Ulusal güvenlik sorunlarının sadece yapısal reformlarla çözülemeyeceği, liyakatli personel istihdamı, nitelikli eğitim ve etkin farkındalık programları başlatılması gerektiğini savunan IntelTurk, Şubat 2018’den itibaren eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunma misyonunu benimsenmiştir.

Vizyonumuz

Güvenliğin bilgi güvenliğine, bilgi güvenliğinin siber güvenliğe indirgenmesi doğrultusunda yaygın kabul gören anlayışın, kamu ve özel sektörde güvenlik zafiyetine yol açacağı, modern tehditlerle sağlıklı şekilde baş edilemeyeceği muhtemeldir.

Bu nedenle kişisel ve kurumsal düzeyde özel güvenlik çözümlerini içeren “Koruyucu Güvenlik” programı başlatılmıştır. Program, fiziki güvenlik, bilgi ve belge güvenliği, haberleşme güvenliği, siber güvenlik ve personel güvenliği/güvenilirliği başlıklarını içermektedir. Sadece pasif değil aktif korunma yöntemlerini modern bir bakış açısıyla ele almaktadır.

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir